دوشنبه 21 خرداد 1403 - 10 Jun 2024
کد خبر: 34314
تاریخ انتشار: 1402/08/15 11:28

گذر توسعه از مسیر سبز

دکتر محمد مهدی مستقیمی، مدیرعامل شرکت بین المللی مهندسی ایران(ایریتک)، از مدیران خوش فکر ، توانمند، دور اندیش وبا تجریه حوزه صنعت است و کارنامه درخشان در حوزه صنعت از خود به جا گذاشته اند، که برای نمونه می‌توان به ساخت، احداث و راه‌اندازی مجتمع آلومینیوم جنوب(از بزرگترین واحدهای صنعتی ایران در حوزه آلومینیوم) در کوتاه ترین زمان و با به روز ترین تکنولوژی‌های جهان اشاره کرد. وی یادداشتی را در خصوص به روز بودن صنعت و رسیدن به توسعه پایدار در راستای حمایت و آموزش نیروی انسانی جوان در سایت شرکت منتشر کرده‌اند که در ادامه باهم میخوانیم.
گذر توسعه از مسیر سبز

به نام خدا

ایران با دارا بودن منابع غنی و سرشار از نفت،گاز و معدن و به دلیل قرارگرفتن در شاهراه ارتباط بین‌المللی، جایگاه ویژه‌ای درحوزه تولید محصولات و مواد اولیه معدنی و صنایع مختلف دارد و همچنین از اهمیت استراتژیکی بالایی برخوردار است. در همین راستا صنایع معدنی به عنوان یکی از مزیت‌های تولیدی ایران، می‌تواند چشم‌انداز خوبی را برای آیندگان رقم بزند.
آینده تولید و اقتصاد در ایران و جهان بر پایه ارتباطات، تبادل تکنولوژی و تولیدات دانش‌بنیان است. اولین راهبرد، توجه به نیروی انسانی ارزشمند، فعال، متخصص و توانمند است. از سوی دیگر هر زمان که با تحول و نوآوری در یک صنعت و پروژه تولیدی روبرو شویم، محیط زیست نیز مورد حمایت قرار می گیرد. پرواضح است که هر صنعت به روز و پویا، پشتیبان محیط‌زیست خواهد بود.
شرکت ایریتک با تکیه بر دانش مهندسی، نیروی جوان، نخبه، با تجربه و روحیه جهادی که دارد، پرقدرت در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رسیدن به صنایع سبز قدم برمی‌دارد.
گفتنی است راه رسیدن به توسعه پایدار ملی در گرو رشد متوازن با محوریت و پیشگامی صنعت است؛ به ویژه آن بخش از صنعت که بر مبنای فرآیندهای مهندسی و عمق یافته، طیف وسیعی از محصولات را تولید می‌کند که ارزش افزوده چند برابری را فراهم نموده و در بالاترین نرخ بهره‌وری قرار می‌دهد و از اهمیت و ضرورتی انکارناپذیر برخوردار است. از آنجایی که در درون مفهوم صنعت زنجیره‌ای از عوامل و حلقه‌های عملیاتی وجود دارند، لذا پیش شرط ارتقاء توان صنعت ملی، توجه به مدیریت متمرکز در زنجیره تأمین است. در این میان برای تحقق این آرمان و تجلی صنعتی پیشرو، ضروری است مسائلی چون تأمین مالی، مطالعات فنی و اقتصادی، برنامه‌ریزی، کنترل و مدیریت پروژه‌ها، خدمات مهندسی، تدارکات تجهیزات، بازرسی فنی، نصب تجهیزات، مدیریت اجرا، نظارت عالی و کارگاهی، راه اندازی و خدمات دوره‌‎ تضمین طرح‌های صنعتی، توسط مجموعه‌های مجرب و متخصص ایرانی به انجام برسد.
شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک)، نزدیک به 50سال تلاش مستمر همراه با تجاربی موفق و کارآمد در این عرصه، هم اکنون به عنوان یکی از برندهای معتبر، مطمئن و معتمد پیمانکاری عمومی شناخته می‌شود که این جایگاه رفیع به واسطه وجود سرمایه‌های ناب انسانی جوان، متخصص و عملگرا بدست آمده که با تکیه بر مفاهیمی متعالی چون بهره‌وری، کیفیت مداری، و مدیریت مطلوب زمان فراهم شده است.
ایریتک، دائماً در تلاش است با توسعه و تعمیق سرمایه‌های انسانی دانش محور و با ایجاد شبکه‌ای از پیمانکاران مجرب و متعهد، بالاترین سرعت اجرا و تحویل پروژه را در بهترین سطح کیفی کما فی سابق به انجام رساند و دامنه گستره خدمات خود را به سهولت در اختیار صنایع کشور به ویژه پروژه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، معدن و زنجیره کامل فولاد، مس و روی قرار دهد.
در پایان، امیددارم توسعه معدن و صنایع معدنی مطابق با منویات مقام معظم رهبری به طور کلی مورد توجه قرار گیرد و شاهد پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر تولید و صادرات در بخش صنعت و معدن باشیم.
آرزوی پیروزی و کامیابی برای خانواده بزرگ ایریتک و همه فعالان اقتصادی را از خداوند متعال خواستارم.
دکتر محمد مهدی مستقیمی
مدیرعامل شرکت بین‌المللی مهندسی ایران(ایریتک)


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/3nrbno