شنبه 12 اسفند 1402 - 02 Mar 2024
کد خبر: 33330
تاریخ انتشار: 1402/07/17 07:10

شکوفایی استراتژی فولاد خراسان در رکورد‌های فروش

شرکت فولاد خراسان در شهریور ماه موفق به ثبت رکورد فروش شد که این موضوع می‌تواند به واسطه چندین عامل محقق شده باشد.
شکوفایی استراتژی فولاد خراسان در رکورد‌های فروش

به گزارش روزگار معدن فولاد خراسان در دوران جدید توانست به بسیاری از اهداف و برنامه های خود سرعت ببخشد. شاید از اصلی ترین اقدامات صورت گرفته در این حوزه  اجرای پروژه کنسانتره سازی پس از 12  سال توقف بود که نشان می داد مدیران این مجموعه رویکرد جدیدی را پیش گرفته اند.

اما در کنار این موضوع  فولاد خراسان در مسیر رکوردزنی قرار گرفته است که می تواند به اجرای پروژه های توسعه ای بیشتر و همچنین تبدیل شدن فولاد خراسان به قطب فولادی شرق کشور، سرعت دهد.

نگاهی به کدال نشان می دهد، فولاد خراسان برای سومین ماه پی در پی رکورد فروش محصولات خود را به ثبت رسانده است و در شهریور ماه موفق شده میزان فروش را به بالاترین میزان تا به امروز برساند.

فولاد خراسان در شهریور ماه امسال به درآمد فروش2301.8میلیارد تومانی دست یافته که بالاترین درآمد ماهانه شرکت تاکنون بوده‌ است. این رقم نسبت به مرداد ماه رشدی 16.2 درصدی داشته و نسبت به ماه های گذشته با 78.5 درصد رشد همراه بوده است.

درواقع فولاد خراسان نرخ فروش خود را 1.4  درصد نسبت به ماه های قبل تغییر داده است و به لطف فروش بالای شمش، بالاترین رکورد سال جاری را ثبت کرد و نسبت به ماه قبل رشد 18.5درصدی در فروش مقداری و نسبت به میانگین ماه‌ های قبل رشد  83.6درصدی را گزارش کرده‌ است.تحقق این رشد دلایلی به همراه دارد که در ادامه به تحلیل برخی از آنها می پردازیم:

تغییر نگاه مدیریتی در فولاد خراسان

 یکی از موضوعات مهم و اثر گذار بر تغییر روند گذشته در فولاد خراسان، تغییرات مدیریتی است.با  روی کار آمدن  طهمورث جوانبخت که پیش تر معاون فروش و بازرگانی فولاد مبارکه بود، این انتظار می رفت که برخی از سیاست های اجرایی گذشته که نتایج مثبتی به همراه داشت، این بار در فولاد خراسان اجرایی شود. 

درواقع پیشینه مدیریتی جوانبخت یکی از دلایل اصلی برای دستیابی به رکورد فروش است. با چنین نگاهی می توان وضعیت رو به رشد این مجموعه در بحث تولید و فروش را ادامه دار دانست. 

تنوع سبد محصولات

اما از دیگر دلایلی که می تواند آمار فروش این مجموعه را افزایش دهد، تنوع سبد محصولات است.

 تولید میلگرد آج500 با سطح مقطع 10 میلیمتر برای نخستین بار در این واحد صورت گرفت، که این اقدام گامی موثر در تنوع بخشی به محصول و بر اساس نیاز بازارهای مقصد صادراتی است.

تنوع بخشی به سبد تولید محصولات نهایی»، «پاسخگویی به نیاز بازارهای هدف» و «کاهش هزینه تولید» به دلیل استفاده از شمش های با کربن پائین را از مزایای مهم تولید این محصول در فولاد خراسان است.

محصولات تولیدی با خواص آج500، از خواسته های طرف های تجاری این مجموعه در این منطقه است که می تواند بر  میزان فروش اثر گذار باشد.

تامین مواد اولیه

رکورد زنی در تولید گندله نیز از دیگر مواردی است که می تواند تامین پایدار مواد اولیه را محقق کند. در ادامه این اتفاق تولید می تواند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کرد و عرضه محصول در بازار نیز افزایش پیدا می کند.

درواقع تامین مواد اولیه از مهمترین دلایلی است که می تواند حضور یک مجموعه را در بازار داخلی و صادراتی پایدار کند و این پایداری به افزایش فروش منتهی شود.

استراتژی فولاد خراسان حاکی از آن است که این مجموعه به دنبال تصاحب سهم بیشتری از بازارهای داخلی و صادراتی است اما فراموش نکنیم در این بین بحث تامین انرژی می تواند بر عملکرد این واحد و سایر واحدهای فولادی اثر گذار باشد. امروز صنعت فولاد از توان بالایی برای تولید برخوردار است اما عدم اینده نگری در بحث انرژی مانع اصلی بهره برداری از این توانمندی شده که می تواند در زمستان دامن گیر شرکت های فولادی از جمله  فولاد خراسان شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/4beqr8