چهارشنبه 08 آذر 1402 - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار: 1402/06/28 04:32
کد خبر: 32571

راه‌حل علمی برای عیارسنجی سنگ‌‌‌‌‌‌‌های معدنی

سنسورها می‌توانند به‌خوبی از پس عیارسنجی سنگ‌‌‌‌‌‌‌های معدنی در ذخایر آهن، مس یا آلومینیوم برآیند و با داده‌های به‌دست آمده به استخراج‌‌‌‌‌‌‌کنندگان برای حفاری بی‌‌‌‌‌‌‌سرانجام هشدار دهند.
راه‌حل علمی برای عیارسنجی سنگ‌‌‌‌‌‌‌های معدنی

ابداع سیستم SBS در این زمینه یک تحول جدی است. طبقه‌‌‌‌‌‌‌بندی مبتنی بر حسگر (SBS) مجموعه‌‌‌‌‌‌‌ای از فناوری‌ها است که ذرات یا بسته‌‌‌‌‌‌‌های سنگ معدن و ضایعات را بر اساس تفاوت‌‌‌‌‌‌‌های کانی‌‌‌‌‌‌‌شناسی که حسگرها می‌توانند تشخیص دهند، جدا می‌کند.

لوسیندا وود، مدیر توسعه کسب‌وکار بخش معدن و انرژی شورای تحقیقات ساسکاچوان (SRC) در کانادا می‌گوید: درحالی‌که فناوری‌های SBS برای همه پروژه‌ها مناسب نیست، اما این رویکرد می‌تواند بسیاری از چالش‌های اقتصادی و زیست‌محیطی بخش معدن را برطرف کند و هزینه‌های انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌‌‌‌‌‌‌ای را کاهش دهد.

او می‌گوید: «مرتب‌‌‌‌‌‌‌سازی مبتنی بر حسگر روشی مطمئن و کارآمد برای ارتقا یا حذف باطله‌‌‌‌‌‌‌ در کاوش‌‌‌‌‌‌‌های عمیق است. به گفته وود: «اگر بتوانید مقدار مواد زائدی که وارد مسیر آسیاب می‌شود را کاهش دهید، مصرف انرژی و پسماند در انتهای فرآیند کاهش یافته و هزینه‌های عملیاتی کم می‌شود.»


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/3zkveb