یک‌شنبه 20 خرداد 1403 - 09 Jun 2024
کد خبر: 36871
تاریخ انتشار: 1403/02/29 08:32

3 رمزارزی که بزرگ ترین آزاد سازی توکن، بازار ارز رمز را منفی می کنند

ارز های پایث، ایوو و آربیتروم بزرگ ترین رویداد آزادسازی توکن را در چند روز آینده دارند که میتواند بر قیمت آنها اثر منفی بگذارد.برای تحلیل روند پیش روی بازار علاوه علم تکنیکال میتوان از پارامترهای فاندامنتالی مثل شاخص های معاملات آتی معلق، ترس و طمع، دلار، دامیننس ها، سنتیمنت و برخی اخبار قوی داخل بازار نیز استفاده کرد.
3 رمزارزی که بزرگ ترین آزاد سازی توکن، بازار ارز رمز را منفی می کنند

در مقالات قبلی به تحلیل دامیننس ها، تکنیکال بیت کوین، اتریوم و سایر ارز های مهم بازار پرداختیم و در ادامه به گزارش جریانات نقدینگی، ارز های تاپ گینر بازار ارز دیجیتال میپردازیم.بخش معاملات اسپات بازار ارز های دیجیتال با حجم بازار ۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۶۷ میلیارد دلار هفته گذشته را به پایان رساند. در روز سه شنبه، حجم معاملات قرارداد های آتی فیوچرز به ۳.۶ میلیارد دلار و حجم معاملات قرارداد های آتی پرپچوال به ۱۵۰ میلیارد دلار رسید که مبلغ ۱۴۴ میلیون دلار از سرمایه معامله گران بازار لیکویید شده و از دست رفت. در آغاز هفته ای که گذشت، مبلغ ۸۰ میلیارد دلار پول از بازار خارج شد که به میزان ۳.۵ درصد کاهش ارزش بازار را نشان میدهد. در نهایت، تتر هم به میزان ۰.۲ درصد و به مبلغ ۱۹۴ میلیون دلار خروج پول را تجربه کرد و در مقابل، حجم بازار بیت کوین، اتریوم و آلت کوین های کوچک تر نیز کمی کاهش یافته است.بیشترین افزایش قیمت در ارز های په په، تان کوین، آکاش نتورک، فلوکی و ترون به ترتیب با ۲۵، ۱۸، ۱۰، ۴.۳ و ۴ درصد رشد به ثبت رسید. ارز دیجیتال پپه نیز، تیم رسمی یا نقشه راه خاصی ندارد؛ در واقع، به طور معمولی به عنوان ادای احترام به شخصیت میم اینترنتی محبوب قورباغه پپه pepe که در اوایل دهه ۲۰۰۰ شهرت جهانی داشت، به وجود آمد و طی یکسال اخیر پامپ بسیار خوبی را تجربه کرد. ارز دیجیتال تان کوین توکن بومی شبکه بلاکچین تحت حمایت بنیاد تلگرام و از رتبه برتر های بازار با ارزش بازار ۲۴ میلیارد دلار و حجم معاملات ۵۵۰ میلیون دلار میباشد که اخیرا به دلیل جذب سرمایه، ایردراپ های تبلیغاتی و افزایش قابلیت های برنامه تلگرام توانسته در لیست تاپ گینر قرار بگیرد.بیشترین کاهش قیمت در ارز های بیت تنسور، پندل، ورم هال، اتنا و فچ به ترتیب با ۲۳، ۲۰، ۱۸، ۱۸ و ۱۶ درصد به ثبت رسید. عرضه کل رمزارز بیت تنسور مشابه بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است. هر بلاک بیت تنسور طی ۱۲ ثانیه ماین و به ازای هر بلاک یک واحد ارز TAO به ماینر پاداش داده میشود. این ارز دیجیتال با ارزش بازار ۲.۳ میلیارد دلار و حجم معاملات ۳۴ میلیون دلاری در جایگاه ۴۷ بازار قرار دارد که در چند ماه اخیر هم مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران جهانی قرار گرفته است. پندل فایننس یک پلتفرم غیرمتمرکز ارز دیجیتال است که در حوزه دیفای و در شاخه وام دهی و سپرده گذاری فعالیت میکند که با ارزش بازار ۹۴۰ میلیون دلار و حجم معاملات ۶۰ میلیون دلار در جایگاه ۸۲ قرار دارد.ارز دیجیتال پایث pyth ۶ روز دیگر به میزان ۱۴۱ درصد نسبت به کل حجم بازارش آزاد سازی سنگین خواهد داشت که ۸۸۰ میلیون دلار ارزش دارد. رمز ارز ایوو aevo تقریبا امروز به ارزش ۸۸۲ میلیون دلار که ۷۵۷ درصد از کل حجم بازارش میشود آزاد سازی دارد. به عنوان سومین رنک برتر در سنگین ترین های آزادسازی توکن میتوانیم به ارز آربیتروم arb اشاره کنیم که به ارزش ۹۰ میلیون دلار و با نسبت ۳.۵ درصد از حجم بازار آزاد سازی توکن دارد.


پرواز قیمت دوج‌کوین در پی رشد سهام گیم‌استاپ!

دوج ‌کوین (DOGE)، اولین و برترین میم‌کوین اکوسیستم ارزهای دیجیتال، با افزایش ۱۰ درصدی قیمت خود در ۲۴ ساعت گذشته، به روند صعودی اخیر بازار میم‌کوین‌ها پیوسته است. این جهش قیمت دوج کوین پس از افزایش ارزش سهام شرکت گیم‌استاپ (GameStop) طی چند ساعت رخ داد.
این افزایش قیمت، دوج کوین را به محدوده ۰.۱۵۱ دلاری رسانده است. با وجود این افزایش، همچنان نگرانی‌هایی در رابطه با روند آتی دوج ‌کوین وجود دارد؛ زیرا پیش از این، قیمت آن تا ۰.۱۳۶ دلار سقوط کرده بود.همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، بازگشت کیت گیل (Keith Gill)، چهره‌ شناخته‌شده‌ حوزه‌ سرمایه‌گذاری به بازار، عاملی برای احیای دوباره‌ رالی گیم‌استاپ و میم کوین‌ها شده است.
با این حال، تأثیر بلندمدت این اتفاق بر آلت ‌کوین‌هایی مانند دوج‌ کوین، نامشخص است.تحلیلگران معتقدند که روند صعودی فعلی برای تأیید سیگنال‌های تکنیکال دوج‌ کوین ضروری است. در این میان، در نمودار ۴ ساعته‌ DOGE/USDT، افزایش قابل‌توجه قیمت به بالاتر از باند بالایی اندیکاتور بولینگر باندز (‌BB) مشاهده می‌شود که به معنای شرایط خرید بیش از حد در بازار و احتمال اصلاح قیمت است.همزمان با این رشد قیمتی، ارزش بازار دوج کوین نیز در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷ درصد افزایش یافته و این رمزارز با ارزش بازار حدودا ۲۱.۸ میلیارد دلاری خود، باارزش‌ترین میم‌ کوین بازار به شمار می‌رود.به طور حیرت‌انگیزی، حجم معاملات روزانه دوج کوین هم نزدیک به ۱۶۷ درصد افزایش یافته و به ۲.۰۵ میلیارد دلار رسیده است.
با وجود خوش‌بینی جامعه‌ دوج‌کوین نسبت به آینده‌ این ارز دیجیتال، موارد استفاده‌ آن در دنیای حقیقی محدود است. با این حال، ادغام دوج‌کوین با کسب‌وکارهای ایلان ماسک مانند تسلا (Tesla) و ‌ایکس (X)، می‌تواند زمینه‌ رشد و پذیرش بیشتر این ارز دیجیتال را فراهم سازد.

بازار میم‌کوین‌ها دوباره رونق گرفت
همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، بازگشت یکی از چهره‌های برجسته حوزه میم‌کوین در روز دوشنبه، باعث رونق گرفتن این بخش شده است. این معامله‌گر مشهور با نام کاربری رورینگ کیتی (RoaringKitty) برای اولین بار از سال ۲۰۲۱ پستی را در پلتفرم X منتشر کرد. کاربران این شبکه اجتماعی، پست وی را به مثابه تمرکز دوباره وی بر بازار میم‌کوین‌ها تفسیر کردند.
این موضوع باعث افزایش قیمت بسیاری از میم‌کوین‌ها، به خصوص میم‌کوین‌های دارای تم گربه شده است. در همین راستا، توکن‌هایی نظیر کیتی (KITTY) حدود هزار درصد و توکن‌های شناخته‌شده‌تر مانند پاپ‌کت (POPCAT) و ماگ (MOG) حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.
در این بین، افزایش قیمت پاپ‌کت توجه فعالان بازار را به خود جلب کرد. قیمت این میم‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با رشدی ۲۶.۵ درصدی به ۰.۵۱ دلار و ارزش بازار آن به حدود ۵۰۴ میلیون دلار رسیده است. همچنین، حجم معاملات پاپ‌کت طی ۲۴ ساعت گذشته با جهش چشمگیر ۱۲۴ درصدی به بیش از ۱۱۴ میلیون دلار افزایش یافته است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/3zkrqj