سه‌شنبه 25 اردیبهشت 1403 - 14 May 2024
کد خبر: 29129
تاریخ انتشار: 1402/03/17 07:02

کردستان رتبه نخست تولید طلا در کشور را دارد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: کردستان در زمینه تولید طلا رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و همچنین در زمینه ذخیره طلا رتبه دوم کشوری را دارد.
کردستان رتبه نخست تولید طلا در کشور را دارد

بختیار خلیقی کارگروه تعامل ستادی کاهش مشکلات اکتشافی و معدنی صنعت، معدن و تجارت و محیط زیست، اظهار کرد: ۵۰ درصد طلای ایران در زرکوه تولید می‌شود و این نشان از ظرفیت‌های ویژه استان در حوزه معدن است. وی با اشاره به این مطلب که کردستان در خصوص سنگ آهن رتبه پنجم کشوری را دارد، افزود: درحال‌حاضر در استان ۳۵۶ واحد معدنی و ۱۸ گونه ماده معدنی داریم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: ماده‌های معدنی استان شامل پلی متال، آهن، طلا، بارید، پژوزولان، پوکه، سیلیس، تراورتن، فلدسپات، گرانیت، منگنز، مرمریت، مرمر و سایر موارد معدنی است و این امر بیانگر آن است که کردستان ظرفیت خوبی برای امر سرمایه‌گذاری در حوزه معدن است. خلیقی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: برای تعامل بیشتر بین حفاظت محیط‌زیست و مجموعه صنعت، معدن و تجارت در حوزه معدن است و انتظار می‌رود خروجی این جلسه مایه خیر و برکت برای استان باشد. وی افزود: تعامل بین محیط‌زیست و معدن منجر به ارائه راهکارهای مناسبی می‌شود تا هم معدن استان سرمایه‌گذار جذب کند و هم محیط‌زیست دچار کمترین آسیب شود. مدیر کل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: استفاده بیش از پیش ظرفیت‌های معدنی استان نیازمند تعامل و هم فکری با محیط‌زیست است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/2axxgk